ro

Bajcsi Anna és György Amanda a díjugratás nyertesei

Díjugratás 2012-ben volt először a Székely Vágta keretében, azóta szünetelt ez a nemes sportág a programkínálatban. 2018-ban azonban, a Vadon Egyesület lovardájának jóvoltából, a Foxvet támogatásával újra megvalósult a verseny.

A díjugratás célja a lovas versenysport népszerűsítése, a Régió kupa résztvevőinek és szervezőinek egy újabb megmérettetése. A lovasok két kategóriában indulhattak: 80–90 cm-en, illetve 100–110 cm-en. Az első kategóriában a lovas 80 cm-en indult, hibátlan pálya teljesítése esetén (nem ver le egy akadályt sem, nem tér ki a lova, nem esik le a lovas) a lovas indult 90 cm-en, ahol már az időt is mérik. A második kategória szintén ezen szabályok mentén működött. Mindkét kategóriában az a lovas nyert, aki a legrövidebb idő alatt hibátlan pályát teljesített.

A versenyre összesen 17-en neveztek be, közülük 80–90 cm-en Bajcsi Anna nyert, második lett Várza Beáta, harmadik Cotai Denisa. 100–110 cm-en György Amanda volt a legjobb, őt követi Székely Kata és André Ábel.