2012-es program

Péntek - július 13.

21:15
Kacsóh Pongrácz – Petőfi Sándor: János vitéz - nyilvános főpróba a komáromi Magyar Lovas Színház és a szigetszentmiklósi Sziget Színház bemutatásában, a Háromszék Táncegyüttes, a Szilaj Hagyományőrző Egyesület és a Shagya Lovasklub közreműködésével »»»

Szombat - július 14.

10:00
A Székely Vágta ünnepélyes megnyitója
10:15
Díjugrató verseny - Genovéva Lovarda (Csíkszereda), Forrás Sportegyesület (Csíkszereda), Huszár Sportegyesület (Csíkdelne), valamint a Krigel Sportegyesület (Gyergyószentmiklós) »»»
12:00
Puszta ötös és csikós bemutató - Puszta5 csapat (Baks) »»»
12:30
Háromszéki és hargitai fogathajtók versenye »»»
15:15
Szent György-legenda - a Shagya Lovasklub (a kőröspataki Kálnoky család lovardája) előadásában »»»
15:45
Az előfutamok sorsolása
16:30
Lovasíjász bemutató - Pászka Lehel és csapata, a Kassai Lovasíjász Iskola tanítványai
17:00
Puszta ötös és csikós bemutató - Puszta5 csapat (Baks) »»»
17:30
Díjlovaglás bemutató - Shagya Lovasklub (a kőröspataki Kálnoky család lovardája) »»»
18:00
Díjlovaglás és díjugratás bemutató - Kissné Bártfai Gabriella és Kiss Vivien (Pécel) »»»
18:30
Zalán futása - Szilaj Hagyományőrző Egyesület és a háromszéki baranta csapatok »»»
19:30
Kováts András Fúvószenekar (Réty)
21:00
Kacsóh Pongrácz – Petőfi Sándor: János vitéz - a komáromi Magyar Lovas Színház és a szigetszentmiklósi Sziget Színház bemutatásában, a Háromszék Táncegyüttes, a Szilaj Hagyományőrző Egyesület és a Shagya Lovasklub közreműködésével »»»

Vasárnap - július 15.

09:30
A verseny ünnepélyes megnyitója - A versenyzők felvonulása
10:00
Előfutamok
11:00
Székely Székek Találkozója - Megnyitó (helyszín: az emlékmű mögött) »»»
12:00
Huszárbemutató és csatajelenet - Szilaj Hagyományőrző Egyesület, a kézdimartonfalvi Horváth Ignác Hagyományőrző Tüzércsapat és a gelencei 15. Székely Határőrezred hagyományőrző csapata »»»
13:00
Lovasíjász bemutató - Pászka Lehel és csapata, a Kassai Lovasíjász Iskola tanítványai
13:40
Díjugratás bemutató - Genovéva Lovarda (Csíkszereda) »»»
14:30
Középfutamok
15:30
Puszta ötös és csikós bemutató - Puszta5 csapat (Baks) »»»
16:00
Közéleti személyiségek vágtája
16:45
Közéleti személyiségek fogathajtó versenye
18:00
Döntő
18:15
Díjátadó ünnepség
19:00
nemEZ együttes – jubileumi koncert »»»
21:00
Táncpromenád - a Háromszék Táncegyüttes, valamint a Kökényes és Százlábú Néptáncegyüttesek közös előadása »»»

Állandó programok

10:00-19:00
Képzőművészeti kiállítás az Incitato nemzetközi alkotótábor anyagából
10:00-19:00
Népművészeti és lovas kézműves vásár »»»
10:00-19:00
Székely termékek vására
11:00-19:00
Gyermekfoglalkozások »»»
11:00-19:00
Lovagoltatás




<< vissza
© - Székely Vágta, a Budapesti Nemzeti Vágta sepsiszentgyörgyi előfutama